Siatki przepuklinowe

Change language
Change language

Pytania i odpowiedzi

Pytania

Co wyróżnia Optomesh®?

Optomesh® wyróżnia wysoki stopień porowatości, oraz  wyjątkowa delikatność i elastyczność. Wyroby Optomesh® charakteryzują się również wysokimi parametrami mechanicznymi zapewniającymi odpowiednie wsparcie tkanek. Ponadto zastosowanie niebieskich linii orientujących ułatwia prawidłowe umieszczenie siatki w strukturach tkankowych oraz ułatwia widoczność w polu operacyjnym.

Czy cena Optomesh jest zależna od rodzaju siatki?

Siatki Optomesh® nieznacznie różnią się cenowo w zależności od wariantu. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt z Przedstawicielem Handlowym odpowiedzialnym za Państwa region.

Czy siatki Optomesh® można implantować dootrzewnowo?

Nie. Siatek z czystego polipropylenu nie można implantować dootrzewnowo ze względu na ryzyko powstawania zrostów.

W przypadku wariantów siatek ultralekkich z liniami orientującymi – w którą stronę należy implantować siatkę?

Warianty S-Pore i L-Pore posiadają niebieskie linie orientujące ułatwiające widoczność w polu operacyjnym oraz dopasowanie ułożenia implantu do właściwości mechanicznych tkanek. Siatki należy układać wzdłuż mięśni, zgodnie z kierunkiem o większej elastyczności. W przypadku siatek S-Pore i L-Pore należy układać je w kierunku poprzecznym (linie orientujące powinny być ułożone poziomo). Wariant M-Pore charakteryzuje się zbliżonymi właściwościami odkształcania zarówno w kierunku wzdłużnym, jak i poprzecznym.

W przypadku każdej przepukliny należy indywidualnie określić właściwości mechaniczne tkanek i układać implant zgodnie z kierunkiem o większej elastyczności.

Czy siatki Optomesh® są dedykowane do konkretnych typów przepuklin?

Tak.

Optomesh® zalecane są do zabiegów rekonstrukcyjnych w celu uzupełnienia i/lub wzmocnienia ubytków tkanek miękkich w przypadku wystąpienia przepuklin brzusznych.

Optomesh®  ULTRALIGHT Wariant L-Pore, o najniższej masie powierzchniowej, zaleca się stosować do przepuklin o niewielkich wrotach (średnica do 5 cm). Wariant M-Pore, jako najbardziej uniwersalny, może być stosowany do przepuklin o wrotach małych, średnich oraz dużych (średnica powyżej 10 cm). Wariant S-Pore, o najmniejszej średnicy oczek, może być stosowany do przepuklin o wrotach małych bądź średnich (średnica do 10 cm).

Optomesh® SUPERULTRALIGHT zaleca się stosować do zaopatrywania przepuklin z małym ubytkiem tkanki łącznej (powięziowej) – średnica wrót do 5 cm.

Optomesh® 3D zalecane są do zabiegów rekonstrukcyjnych w celu uzupełnienia i/lub wzmocnienia ubytków tkanek miękkich w przypadku wystąpienia przepuklin pachwinowych zarówno pierwotnych jak i nawrotowych. Implanty są dostosowane do indywidualnego kształtu pachwiny pacjenta.

Optomesh® STOMA przeznaczone są do stosowania podczas chirurgicznego leczenia przyczynowego lub zapobiegawczego występowania przepuklin okołostomijnych. 

Ostateczną decyzję o doborze siatki zawsze podejmuje chirurg.

Jak fiksować siatki Optomesh®?

Implanty siatkowe z gamy Optomesh® można mocować za pomocą szwów chirurgicznych, tackerów, kleju tkankowego lub staplerów. Decyzja dotycząca sposobu fiksacji siatki zawsze należy do chirurga.

Kontakt

TZMO SA
ul. Żółkiewskiego 20/26
87-100 Toruń
POLSKA
Tel. +48 56 6123395

 

© Copyright 2013-2024 Tricomed.